PÁR SLOV O MNĚ..


Jmenuji se Jana Kovalčíková. 
Jsem fotografka. Máma dvou dětí. Miluju focení, společný čas strávený s rodinou, západ slunce, čokoládu, moře a cestování. 
To je tak ve zkratce.  Kdo chce se chce o mně dozvědet více, může pokračovat..... :-) 
Fotografie a focení mě zajímá v podstatě odmala. 

Svůj první foťák  jsem si pořídila jako náctiletá a od té doby jsem kouzlu fotografie zkrátka propadla. Můj život mě profesně zavál nejdříve do úplně jiných oblastí (jsem ing. ekonomie a mluvím 2 světovými jazyky), ale znáte to. Něco si v životě naplánujete a ono to nakonec dopadne úplně jinak. 
O dětskou fotografii jsem se začala zajímat naplno po narození mých dětí. Abyste mohli fotit dítě, potřebujete být trochu psycholog a trochu klaun v jednom. Věřím, že každá fotografka se začne naplno věnovat dětské fotografii až je sama mámou. Až dětem více porozumí.
To samé platí i pro těhotenskou fotografii. Těhotenská fotografie je tak výjimečná! A začala jsem ji opět fotit, až jsem si sama prošla těhotenstvím. Fotím jedinečný zázrak přírody a pokaždé mě focení baví a fascinuje. Láska mezi foceným párem zvláště u prvního porodu je totálně hmatatelná, moc a moc mě baví Vaše důležité okamžiky v životě fotit.
A miminkovské focení je úplně neoddiskutovatelné. Je to za mě "královská" disciplína. Nejsložitější, nejnáročnější, ale zároveň nejjemnější a zkrátka úžasná. Moci chovat a fotit  Vaše týdenní miminko - to jsou úžasné intimní zážitky a nevšední okamžiky.