PÁR SLOV O MNĚ..


Jmenuji se Jana Kovalčíková. Fotografie a focení mě zajímá v podstatě odmala. Pocházím z rodiny celoživotního nadšeného amatérského fotografa. Všudepřítomné fotografie a všudypřítomný fotoaparát v rukách svého otce jsem v dětství a dospívání vnímala jako běžnou a přirozenou součást mého života.

Svůj první fotoaparát jsem si pořídíla jako náctiletá a od té doby mě fotografie a imaginace spojená s ní nepřestává fascinovat. Můj život mě profesně zavál nejdříve do úplně jiných oblastí (jsem ing. ekonomie a mluvím 2 světovými jazyky), ale znáte to. Něco si v životě naplánujete a ono to nakonec dopadne úplně jinak. (Mimochodem, taky Vám doma říkali: "Uč se, ať se nemusíš živit rukama."..... ? Učila jsem se, ale stejně se živím rukama.:-)))

O dětskou fotografii jsem se začala zajímat naplno po narození mých dětí. Abyste mohli fotit dítě, potřebujete být trochu psycholog a trochu klaun v jednom. Věřím, že každá fotografka se začne naplno věnovat dětské fotografii až je sama mámou. Až dětem více porozumí.

Mám ráda přirozený styl. Kde nejdůležitější je Vaše dítě. Nejčastějšími mými "rekvizitami" je prostředí. Příroda je tak krásná!
Od mých klientů slyším často, že mám pěkné a přirozené fotky bez zbytečných rekvizit a příkras. A že to je důvod, proč si vybrali právě mě.

Dále co se týče stylu úprav mě v poslední době naplňuje nejvíc "dreaming" styl. Fotka je zasněná, působí jako z krásného  pohádkového snu. Více informací o dreaming zde.

Na fotce mě nejvíc zajímá samotné dítě.  A dále mě hodně baví fotografie dětí v interakci se svými rodiči. Dítě většinou vykouzlí neodolatelný přirozený úsměv a o ten jde v dětské fotografii především.
Kromě focení mě naplňuje moje rodina, procházky v lese a k mému životu patří neodmyslitelně i cestování. Samozřejmě s fotoaparátem :-).
Přijďte se vyfotit, těším se na Vás!