FOCENÍ MIMINEK - INFORMACE


Milá nastávající maminko, ze všeho nejdřív Vás poprosím - jakmile budete v porodnici, písněte prosím zprávu, že je miminko na světě. Klidně jen s porodní váhou a mírou :-).

Já se s Vámi poté spojím a domluvíme přesný termín. Jde o to, že miminka se fotí ideálně do 10 dní věku. Aby se pěkně polohovala a krásně spinkala.
V těchto dnech si miminko pamatuje polohu z bříška, lépe se tedy polohuje a má tvrdší spánek.


Jak dlouho focení trvá?

Přijedete v 9,30h.

Předtím, než přijedete - prosím, zkuste udržet miminko tak 2-3h vzhůru. Bude potom větší šance, že bude spát u mě. Dále - těsně předtím než vyjedete tak poprosím miminko nakojit. Bylo by dobré miminku obléci něco, co se neobléká přes hlavu - nejlépe celopropínací overálek. Miminko při převozu v autě většinou krásně usne a já si ho po přijetí převezmu a začínám nahé polohovat.
Je to příjemná a klidná činnost, která trvá různě od 2-4h. V první řadě se vždy dbá na pohodlí miminka. Děťátko se během focení několikrát krmí (je to trošku jiné než doma, v ateliéru se krmí častěji i z toho důvodu, že v ateliéru je hodně teplo a miminko může mít větší žízeň), miminko se chová, konejší, uspává. Focení novorozenců je nejlepší, když miminko spinká. A je to právě kvůli tomu, aby vznikly neopakovatelné záběry spícího miminka. Aby se dalo polohovat, jak si fotograf přeje.
Vše se dělá pomalu, klidně, aby se děťátko nevzbudilo, aby ani netušilo, že se s ním něco děje. 2-4h vypadá jako dlouhá doba, ale nebojte, rychle to uteče. Miminko se uspává, přebaluje, kojí, konejší, mění se několikrát scéna, fotí se nahé na polštáři v několika poholohách, dále v košíčcích, v postýlkách, s maminkou, tatínkem a sourozenci. Samotné focení je jen zlomek toho, co se v ateliéru děje. Doporučuji se podívat i na moje video, jak probíhá focení novorozenců, napoví ještě trošku více: https://www.janinaphoto.cz/fotogalerie-newborn-foceni-fotograf-brno/

Co je potřeba si přinést?

Poprosím o dudlík, i když ho miminko nechce anebo Vy nechcete zvykat miminko na dudlík. Pomáhá při uspávání a u focení a nebojte, za tu dobu focení v ateliéru si miminko na dudlík nezvykne. Pokud se budete chtít fotit s miminkem, poprosím Vás, abyste již přišla upravená. (Po domluvě mohu domluvit i vizážistku, která může pomoct s líčením i s úpravou vlasů. Vždy je potřeba říct dopředu a vizážistku si se mnou domluvit).

Pokud zvažujete focení při kojení - jsou to opravdu nezapomenutelné chvíle, tak určitě doporučuji na sebe propínací halenku či šaty. Ve výsledku na fotkách toto oblečení u kojení vypadá opravdu elegantně a vkusně.
Můžete si vzít svačinku pro sebe, dále umělé mléko pro miminko (pokud nekojíte), dále borovou vodu na ospalky u miminka a ještě určitě doporučuji líh na očištění pupíčku, kdyby odpadl. Občas se to u mě stává, tak ať máme líh raději při ruce. 

Dále určitě něco na převlečení pro sebe i sourozence i tatínky v případě nehody. Na společné rodinné fotky si vezměte nejlépe nějaké světlé sladěné oblečení. A dále na jednu společnou rodinnou fotku si vezměte i tmavé oblečení pro celou rodinu.
Jinak vše v ateliéru mám - veškeré dekorace, čepičky, čelenky, sukničky, overálky, plédy, kožešinky, košíčky, postýlku atd. a poprosím Vás, abyste si z domova nic nenosily. Kromě rekvizit, co se týká Vašeho hobby - to vysvětlím níže.

Co se týče společných fotek s tatínky a sourozenci - moc ráda nafotím společné foto i samotné sourozence, ale prosím, mějte na paměti, že to co uteče rychle nám, tak to sourozenci a i tatínci vnímají poněkud jinak. Rozhodně nedoporučuji, aby sourozenci a tatínci byli přítomni u focení celou dobu. Tatínci mohou být netrpěliví, mohou dostat do nepohody maminku a následně také miminko a to nemůžeme potřebovat.
Docela se mi osvědčilo to, že tatínci přivezou maminku, jdou si něco zařídit, poté někde u babičky nebo i ze školy (školky) vyzvednou sourozence a přijedou společně na závěrečné společné focení. Pak si také odvezou maminku i s jejich pokladem domů.

Co říci na závěr?


Miminka fotím zásadně při denním světle (nepoužívám žádné umělé ateliérové osvětlení), tedy je focení pro miminka velice příjemné.
Bezpečnost miminka je u mě na prvním místě. Pokud Vy nebo Váš muž máte nějaké speciální zaměstnání nebo zálibu a chtěli byste tu zálibu zvýraznit na fotce spolu s miminkem - může to být cokoli - tak si prosím odpovídající rekvizity vezměte s sebou. (tenisák, ukulele, malou hokejku, malý fotbalový míč, cokoli, co vás napadne.....).


Po skončení focení posílám náhledy fotografií do 3 dnů.

Moc se těším na spolupráci, na ten Váš malý uzlíček.

Kdybyste se chtěla ještě na něco zeptat, neváhejte se na mě obrátit.

Můžete mi zanechat vzkaz nebo poslat zprávu. (Pokud spolu již komunikujeme v messangeru na facebooku, zeptejte se mě klidně tam).

OBJEDNEJTE SE U MĚ NA FOCENÍ

(Nebo se mě na cokoli můžete zeptat.)